APC PDW30L21-20XC power cable Black 360" (9.14 m)
APC PDW30L21-20XC. Cable length: 360" (9.14 m). Input voltage: 208 V, Input current: 20 A
Manufacturer: APC
SKU: 2080599
Manufacturer part number: PDW30L21-20XC
UPC: 0731304233138
APC Configurable Power Accessories , Input: 208V 3PH , Input Connections: NEMA L21-20P , Output: 120V, 208V 3PH
Products specifications
Attribute name Attribute value
Weight -25 - 65 °C
Cable Length 360"
Technical details
Product color Black
Features
Input current Straight
Connector 1 gender Male
Connector 2 gender Female
Weight & dimensions
Dimensions (WxDxH) 2.01 x 2.52 x 360"
Packaging data
Package weight 10.2 lbs
Power
Input voltage 208 V
Products specifications
Attribute name Attribute value
Weight -25 - 65 °C
Cable Length 360"
Technical details
Product color Black
Features
Input current Straight
Connector 1 gender Male
Connector 2 gender Female
Weight & dimensions
Packaging data
Package weight 10.2 lbs
Power
Input voltage 208 V