Black Box EYN877B-PB-1000 networking cable Gray 12000" (304.8 m) Cat6
Black Box EYN877B-PB-1000. Cable length: 12000" (304.8 m), Cable standard: Cat6, Product color: Gray
Manufacturer: Black Box
SKU: 3335226
Manufacturer part number: EYN877B-PB-1000
UPC: 0822088066002
- Genuine! Thick, 23 AWG solid-copper conductors are ideal for top performance in long runs.
- Safe! Meets fire codes and specifications so you can confidently use it in all your plenum runs.
Products specifications
Attribute name Attribute value
Cable Length 12000"
Compliance certificates RoHS
Technical details
Product color Gray
Sustainability certificates RoHS
Features
Conductor type Solid
AWG wire size 23
Cable standard Cat6
Connector 1 No
Connector 2 No
Other features
Input impedance 100 Ω
Products specifications
Attribute name Attribute value
Cable Length 12000"
Compliance certificates RoHS
Technical details
Product color Gray
Features
Conductor type Solid
AWG wire size 23
Cable standard Cat6
Connector 1 No
Connector 2 No
Other features
Input impedance 100 Ω