Black Box EYN879B-PB-1000 networking cable Green 12000" (304.8 m) Cat6
Black Box EYN879B-PB-1000. Cable length: 12000" (304.8 m), Cable standard: Cat6, Product color: Green
Manufacturer: Black Box
SKU: 3335227
Manufacturer part number: EYN879B-PB-1000
UPC: 0822088066019
- Genuine! Thick, 23 AWG solid-copper conductors are ideal for top performance in long runs.
- Safe! Meets fire codes and specifications so you can confidently use it in all your plenum runs.
Attribute name Attribute value
Cable Length 12000"
Compliance certificates RoHS
Technical details
Product color Green
Other features
Input impedance 100 Ω
Products specifications
Attribute name Attribute value
Cable Length 12000"
Compliance certificates RoHS
Technical details
Product color Green
Other features
Input impedance 100 Ω