Black Box EYN881B-PB-1000 networking cable 12000" (304.8 m) Cat6
Black Box EYN881B-PB-1000. Cable length: 12000" (304.8 m), Cable standard: Cat6, Product color: Black
Manufacturer: Black Box
SKU: 3335228
Manufacturer part number: EYN881B-PB-1000
UPC: 0822088045137
- Genuine! Thick, 23 AWG solid-copper conductors are ideal for top performance in long runs.
- Safe! Meets fire codes and specifications so you can confidently use it in all your plenum runs.
Attribute name Attribute value
Cable Length 12000"
Compliance certificates RoHS
Technical details
Product color Black
Other features
Input impedance 100 Ω
Products specifications
Attribute name Attribute value
Cable Length 12000"
Compliance certificates RoHS
Technical details
Product color Black
Other features
Input impedance 100 Ω