Brady M21-125-C-342 printer label Black, White
Brady M21-125-C-342. Product color: Black, White, Material: Polyolefin, Print technology: Thermal transfer. Label diameter: 0.125" (3.17 mm), Label width: 0.235" (5.97 mm), Label height: 83.9" (2.13 m)
Manufacturer: Brady
SKU: 4489400
Manufacturer part number: M21-125-C-342
- Fade-resistant and smudge-proof for superior aesthetic appearance
- All-in-one cartridge includes label supply and R4300 Series ribbon
Products specifications
Attribute name Attribute value
Label Width 0.235"
Label Height 83.9"
Label diameter 0.125"
Shape Rectangle
Number of rows 1
Material Polyolefin
Finish type Matte
Ultraviolet (UV) resistant Yes
Weatherproof Yes
Technical details
Product color Black, White
Features
Compatible products BMP21 PLUS
Performance
Print technology Thermal transfer
Operational conditions
Operating temperature (T-T) -55 - 135 °C
Products specifications
Attribute name Attribute value
Label Width 0.235"
Label Height 83.9"
Label diameter 0.125"
Shape Rectangle
Number of rows 1
Material Polyolefin
Finish type Matte
Ultraviolet (UV) resistant Yes
Weatherproof Yes
Technical details
Product color Black, White
Features
Compatible products BMP21 PLUS
Performance
Operational conditions