Eaton PC3753-20 power distribution unit (PDU) 21 AC outlet(s) 2U
Eaton PC3753-20. PDU types: Monitored, Rack capacity: 2U. AC outlets quantity: 21 AC outlet(s), AC outlet types: C13 coupler, C19 coupler, Power plug: NEMA L21-20P. Nominal input voltage: 120-208 V. Dimensions (WxDxH): 19 x 9.5 x 3.4" (482.6 x 241.3 x 86.4 mm). Package dimensions (WxDxH): 24 x 20 x 8" (609.6 x 508 x 203.2 mm)
Manufacturer: Eaton
SKU: 2532097
Manufacturer part number: PC3753-20
Products specifications
Attribute name Attribute value
Design
PDU types Monitored
Features
Rack capacity 2U
Weight & dimensions
Dimensions (WxDxH) 19 x 9.5 x 3.4"
Other features
Output connections 18 x C13 & 3 x C19
Package dimensions (WxDxH) 24 x 20 x 8"
Ports & interfaces
AC outlets quantity 208 V
Power plug 20 A
AC outlet types C13 coupler, C19 coupler
Power
Nominal input voltage NEMA L14-30P
Products specifications
Attribute name Attribute value
Design
PDU types Monitored
Features
Rack capacity 2U
Weight & dimensions
Other features
Ports & interfaces
AC outlets quantity 208 V
Power plug 20 A