eNet Components C14C15-RD-6F-ENC power cable Green 72" (1.83 m) C14 coupler C15 coupler
eNet Components C14C15-RD-6F-ENC. Cable length: 72" (1.83 m), Connector 1: C14 coupler, Connector 2: C15 coupler
Manufacturer: eNet Components
SKU: 4724119
Manufacturer part number: C14C15-RD-6F-ENC
UPC: 0762047516561
Products specifications
Attribute name Attribute value
Cable Length 72"
Technical details
Product color Green
Features
Connector 1 gender Male
Connector 2 gender Female
Connector 1 C14 coupler
Connector 2 C15 coupler
Jacket material Polyvinyl chloride (PVC)
Power
Maximum current 15 A
Maximum power 250 W
Products specifications
Attribute name Attribute value
Cable Length 72"
Technical details
Product color Green
Features
Connector 1 gender Male
Connector 2 gender Female
Connector 1 C14 coupler
Connector 2 C15 coupler
Power
Maximum current 15 A
Maximum power 250 W