HPE 453151-B21 network transceiver module 1000 Mbit/s SFP 850 nm
HPE 453151-B21. Maximum data transfer rate: 1000 Mbit/s, Interface type: SFP, Fiber optic connector: SX. Width: 1.57" (40 mm), Depth: 4.33" (110 mm), Height: 5.31" (134.8 mm)
Manufacturers: HPE , Hewlett Packard Enterprise
SKU: 1976023
Manufacturer part number: 453151-B21
UPC: 4948382523518
Products specifications
Attribute name Attribute value
Weight 15.9 oz
Width 1.57"
Depth 4.33"
Height 5.31"
Harmonized System (HS) code 85369010
Performance
Interface type SFP
Fiber optic connector SX
SFP transceiver standard SX
Wavelength 850 nm
Maximum data transfer rate 1000 Mbit/s
Maximum transfer distance 21653.5"
Products specifications
Attribute name Attribute value
Weight 15.9 oz
Width 1.57"
Depth 4.33"
Height 5.31"
Performance
Interface type SFP
Fiber optic connector SX
SFP transceiver standard SX
Wavelength 850 nm