iPearl MCOVERHPX14CBLU notebook case 14" Hardshell case Blue
iPearl MCOVERHPX14CBLU. Case type: Hardshell case, Maximum screen size: 14". Weight: 8.89 oz (252 g). Surface coloration: Monochromatic
Manufacturer: iPearl
SKU: 6063391
Manufacturer part number: MCOVERHPX14CBLU
  • Custom designed to fit the 14-inch HP Chromebook X360 14c-CAxxxx series perfectly
  • Design to protect ALL corners for 14" HP Chromebook X360 14c-CAxxxx series laptop
Products specifications
Attribute name Attribute value
Weight Cisco 4000
Height IPS
Depth 8.6"
Material Polycarbonate (PC)
Width 12.8"
Product main color Blue
Features
Case type Hardshell case
Protection features Scratch resistant
Brand compatibility HP
Ergonomics
Maximum screen size 14"
Performance
Surface coloration Monochromatic
Other features
Quantity 1
Products specifications
Attribute name Attribute value
Weight Cisco 4000
Height IPS
Depth 8.6"
Material Polycarbonate (PC)
Width 12.8"
Product main color Blue
Features
Case type Hardshell case
Brand compatibility HP
Ergonomics
Maximum screen size 14"