iStarUSA WA-SF120-2FAN Computer case Fan 4.72" (12 cm) Black
iStarUSA WA-SF120-2FAN. Type: Fan, Fan diameter: 4.72" (12 cm). Voltage: 115 V. Width: 17.2" (438 mm), Depth: 6.5" (165 mm), Height: 2.24" (57 mm). Product color: Black
Manufacturer: iStarUSA
SKU: 3544588
Manufacturer part number: WA-SF120-2FAN-110
The WA-SF120-2FAN 120mm AC input cooling fan can be installed on the top cover of cabinet to increase air circulation and cooling air-flow. The fan assembly also has air filters to block dust and dirt to enter cabinet or object that may damage the cooling fan.
Products specifications
Attribute name Attribute value
Voltage 115 V
Height 2.24"
Width 17.2"
Depth 6.5"
Type Fan
Suitable location Computer case
Compliance certificates RoHS
Technical details
Product color Black
Sustainability certificates RoHS
Performance
Supported processor sockets Not supported
Compatible processor series Not supported
Fan diameter 4.72"
Products specifications
Attribute name Attribute value
Voltage 115 V
Height 2.24"
Width 17.2"
Depth 6.5"
Type Fan
Compliance certificates RoHS
Technical details
Product color Black
Performance
Fan diameter 4.72"