Panduit C195X040Y1C printer label White Non-adhesive printer label
Panduit C195X040Y1C. Product color: White, Label type: Non-adhesive printer label, Material: Polyester. Label width: 1.95" (4.95 cm), Label height: 0.402" (1.02 cm). Labels per roll: 100 pc(s)
Manufacturer: Panduit
SKU: 12752521
Manufacturer part number: C195X040Y1C
UPC: 074983349340
C195X040Y1C Component label, P1 cassette, 1.95" W x 0.40" H, single-gang faceplate, non-adhesive polyester, white, 100 labels/cassette, 1 pc. package quantity.
Products specifications
Attribute name Attribute value
Material Polyester
Labels Per Roll 100 pc(s)
Label Type Non-adhesive printer label
Label Width 1.95"
Label Height 0.402"
Rolls per pack 1
Design
Certification RoHS
Technical details
Product color White
Features
Compatible products PanTher LS8E
Products specifications
Attribute name Attribute value
Material Polyester
Labels Per Roll 100 pc(s)
Label Width 1.95"
Label Height 0.402"