Panduit S100X125VAA printer label White Self-adhesive printer label
Panduit S100X125VAA. Product color: White, Label type: Self-adhesive printer label, Material: Vinyl. Sustainability certificates: RoHS. Label width: 1" (2.54 cm), Label height: 1.25" (3.18 cm). Labels per roll: 4000 pc(s)
Manufacturer: Panduit
SKU: 12734964
Manufacturer part number: S100X125VAA
The WrapID S100X125VAA Thermal Transfer Vinyl Self-Laminating Label includes a white print-on area and clear overlaminate to protect the legend for easy identification. It is sized specifically for wire and cable applications. Upgrade your cable coding system with improved organization and identification. The label is made of thin and conformable material. 1.0" x 1.25" (25.4 x 31.8 mm). For use with PLA-100 Label Applicator. Color White. 4000 per package.
Products specifications
Attribute name Attribute value
Material Transparent, White
Labels Per Roll 4000 pc(s)
Label Type Self-adhesive printer label
Label Width 1"
Label Height 1.25"
Technical details
Product color White
Sustainability certificates RoHS
Performance
Print technology Thermal transfer
Operational conditions
Operating temperature (T-T) 0 - 66 °C
Products specifications
Attribute name Attribute value
Material Transparent, White
Labels Per Roll 4000 pc(s)
Label Width 1"
Label Height 1.25"
Technical details
Product color White
Performance
Operational conditions