Panduit S100X125YAJ printer label Transparent, White Self-adhesive printer label
Panduit S100X125YAJ. Product color: Transparent, White, Label type: Self-adhesive printer label, Material: Polyester. Label width: 1" (2.54 cm), Label height: 1.25" (3.18 cm). Labels per pack: 2500 pc(s), Labels per sheet: 56 pc(s)
Manufacturer: Panduit
SKU: 12750920
Manufacturer part number: S100X125YAJ
UPC: 074983463596
Laser/ink jet self-laminating label, 1" W x 1.25" L, Cat. 3 UTP / 12 - 10 AWG, white print-on area, polyester, clear/white, 7 labels/row, 56 labels/sheet, 2500 pc. package quantity.
Products specifications
Attribute name Attribute value
Material Polyester
Shape Rectangle
Labels Per Sheet 56 pc(s)
Label Type Self-adhesive printer label
Label Width 1"
Label Height 1.25"
Labels per pack 2500 pc(s)
Design
Certification RoHS
Technical details
Product color Transparent, White
Performance
Print technology Laser/Inkjet
Products specifications
Attribute name Attribute value
Material Polyester
Shape Rectangle
Labels Per Sheet 56 pc(s)
Label Width 1"
Label Height 1.25"