Panduit T038X000FJM-BK printer label White
Panduit T038X000FJM-BK. Product color: White, Material: Polyolefin. Sheet width: 0.347" (8.82 mm), Sheet length: 275.6" (7 m). Labels per pack: 1 pc(s)
Manufacturer: Panduit
SKU: 12755215
Manufacturer part number: T038X000FJM-BK
The T038X000FJM-BK Continuous Tape Cassette includes both label material and ribbon for easy changeover. For use with MP75, MP100, MP200 and MP300 Printers. Polyolefin. 0.38" x 23' (9.7 mm x 7 m). Color Black on White. 1 cassette per package.
Products specifications
Attribute name Attribute value
Sheet Length Continuous label
Labels per pack 1 pc(s)
Rolls per pack 1
Sheet Width 0.347"
Material Polyolefin
Technical details
Product color White
Products specifications
Attribute name Attribute value
Sheet Length Continuous label
Labels per pack 1 pc(s)
Rolls per pack 1
Sheet Width 0.347"