Panduit T038X000VXM-BK printer label Yellow
Panduit T038X000VXM-BK. Product color: Yellow, Material: Vinyl. Sheet width: 0.354" (9 mm), Sheet length: 275.6" (7 m). Labels per pack: 1 pc(s)
Manufacturer: Panduit
SKU: 12754042
Manufacturer part number: T038X000VXM-BK
The T038X000VXM-BK Continuous Tape Cassette includes both label material and ribbon for easy changeover. Print custom pipe markers, voltage markers, signs, bin markers, and network identification labels on demand. For flat label applications only. For use with the MP100 and MP300 printers. Vinyl. 0.38" x 23' (9 mm x 7 m). Color Black on Yellow. 1 cassette per package.
Products specifications
Attribute name Attribute value
Sheet Length Continuous label
Sheet Width 0.354"
Labels per pack 1 pc(s)
Rolls per pack 1
Material Vinyl
Technical details
Product color Yellow
Products specifications
Attribute name Attribute value
Sheet Length Continuous label
Sheet Width 0.354"