Panduit T050X000C1M-BK printer label White
Panduit T050X000C1M-BK. Product color: White, Material: Nylon. Sheet width: 0.465" (1.18 cm), Sheet length: 236.2" (6 m). Labels per pack: 1 pc(s)
Manufacturer: Panduit
SKU: 12734672
Manufacturer part number: T050X000C1M-BK
The T050X000C1M-BK Continuous Tape Cassette includes both label material and ribbon for easy changeover. For use with the MP75, MP200 and MP300 Printers. Nylon Cloth. 0.50" x 19' (12 mm x 6 m). Color Black on White. 1 cassette per package.
Products specifications
Attribute name Attribute value
Sheet Length 236.2"
Material Nylon
Labels per pack 1 pc(s)
Rolls per pack 1
Sheet Width 0.465"
Technical details
Product color White
Products specifications
Attribute name Attribute value
Sheet Length 236.2"
Material Nylon
Labels per pack 1 pc(s)
Rolls per pack 1
Sheet Width 0.465"