Panduit T075X000VXM-BK printer label Yellow
Panduit T075X000VXM-BK. Product color: Yellow, Material: Vinyl. Sustainability certificates: RoHS. Sheet width: 0.709" (1.8 cm), Sheet length: 275.6" (7 m). Labels per pack: 1 pc(s)
Manufacturer: Panduit
SKU: 12739392
Manufacturer part number: T075X000VXM-BK
The T075X000VXM-BK Continuous Tape Cassette includes both label material and ribbon for easy changeover. Print custom pipe markers, voltage markers, signs, bin markers, and network identification labels on demand. For flat label applications only. For use with the MP100 and MP300 printers. Vinyl. 0.75" x 23' (18 mm x 7 m). Color Black on Yellow. 1 cassette per package.
Products specifications
Attribute name Attribute value
Sheet Length Continuous label
Material Vinyl
Sheet Width 0.709"
Labels per pack 1 pc(s)
Rolls per pack 1
Technical details
Product color Yellow
Sustainability certificates RoHS
Sustainability compliance Y
Products specifications
Attribute name Attribute value
Sheet Length Continuous label
Material Vinyl
Sheet Width 0.709"