Panduit UTP28SP8INBL-48 networking cable Black 7.87" (0.2 m) Cat6 U/UTP (UTP)
Panduit UTP28SP8INBL-48. Cable length: 7.87" (0.2 m), Cable standard: Cat6, Cable shielding: U/UTP (UTP), Connector 1: RJ-45, Connector 2: RJ-45, Connector contacts plating: Gold
Manufacturer: Panduit
SKU: 12725742
Manufacturer part number: UTP28SP8INBL-48
Category 6 Performance, 28 AWG UTP patch cord with TX6™ Modular Plugs on each end. Black, 8 in, 48pc.
Products specifications
Attribute name Attribute value
Cable Length 7.87"
Technical details
Product color Black
Performance
Networking standards IEEE 802.1af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3bt
Cabling technology 10/100/1000Base-T(X)
Operational conditions
Operating temperature (T-T) -10 - 75 °C
Products specifications
Attribute name Attribute value
Cable Length 7.87"
Technical details
Product color Black
Performance
Operational conditions