RackSolutions 2USHL-022FULL-20DS rack accessory Rack shelf
RackSolutions 2USHL-022FULL-20DS. Type: Rack shelf, Product color: Black. Width: 19" (482.6 mm), Depth: 20" (508 mm), Height: 3.29" (83.5 mm). Quantity per pack: 1 pc(s)
Manufacturer: RackSolutions
SKU: 4614650
Manufacturer part number: 2USHL-022FULL-20DS
UPC: 0807648001600
These Telco rack shelves are compatible with most 19" EIA standard Telco racks. The rack shelf has a 150 lb. (68 kgs) equipment capacity and will support a wide variety of electronic equipment. Electronic devices up to 20" (508 mm) deep can be supported on the Telco rack shelf. Transport and seismic options are available for these Telco rack shelves if the installation requires.
Products specifications
Attribute name Attribute value
Height 3.29"
Width 19"
Depth 20"
Type Rack shelf
Compliance certificates RoHS
Technical details
Product color Black
Sustainability certificates RoHS
Packaging data
Screws included Yes
Packaging content
Quantity per pack 1 pc(s)
Products specifications
Attribute name Attribute value
Height 3.29"
Width 19"
Depth 20"