RackSolutions 2USHL-022HALF-13DV rack accessory Rack shelf
RackSolutions 2USHL-022HALF-13DV. Type: Rack shelf, Product color: Black, Housing material: Steel. Width: 13" (330 mm), Depth: 17.5" (445 mm)
Manufacturer: RackSolutions
SKU: 4614779
Manufacturer part number: 2USHL-022HALF-13DV
UPC: 0807648001556
Features
These relay rack shelves are compatible with most 19" EIA standard 2Post relay racks. These relay rack shelves have a 60lb. equipment capacity and will support a wide variety of electronic equipment. Electronic devices up to 13" deep can be supported on a relay rack shelf. Transport and seismic options are available for these relay rack shelves if the installation requires.
Features
Products specifications
Attribute name Attribute value
Depth 17.5"
Type Rack shelf
Width 13"
Housing Material Steel
Technical details
Product color Black
Maximum weight capacity 60.2 lbs
Rack capacity 2U
Attribute name Attribute value
Depth 17.5"
Type Rack shelf
Width 13"