Targus THZ06902US e-book reader case Black, Gray
Targus THZ06902US. Product color: Black, Gray, Material: Leather, Compatibility: Motorola Xoom. Weight: 13.6 oz (385 g), Dimensions (WxDxH): 7.83 x 9.84 x 0.984" (199 x 250 x 25 mm)
Manufacturer: TARGUS
SKU: 2964528
Manufacturer part number: THZ06902US
Compatibility
Designed specifically for the Motorola Xoom™
Functionality
Case transforms into stand with multiple viewing angles
Materials
Durable top grain leather exterior; Soft lining protects against scratches
Compatibility
Functionality
Materials
Products specifications
Attribute name Attribute value
Material 9.02"
Weight 13.6 oz
Technical details
Product color Black, Gray
Weight & dimensions
Dimensions (WxDxH) 7.83 x 9.84 x 0.984"
Products specifications
Attribute name Attribute value
Material 9.02"
Weight 13.6 oz
Technical details
Product color Black, Gray
Weight & dimensions