Vertiv GXT4-288VBATT UPS battery Sealed Lead Acid (VRLA) 288 V 9 Ah
Vertiv GXT4-288VBATT. Battery technology: Sealed Lead Acid (VRLA), Battery voltage: 288 V, Product color: Black. Weight: 168 lbs (76.2 kg), Width: 6.81" (173 mm), Height: 16.9" (430 mm)
Manufacturer: Vertiv
SKU: 5467910
Manufacturer part number: GXT4-288VBATT
UPC: 8138290165306
Products specifications
Attribute name Attribute value
Weight LCD
Height -40 - 70 °C
Depth 26.5"
Width 6.81"
Battery Capacity 9 Ah
Technical details
Product color Black
Battery
Battery voltage 288 V
Battery technology Sealed Lead Acid (VRLA)
Products specifications
Attribute name Attribute value
Weight LCD
Height -40 - 70 °C
Depth 26.5"
Width 6.81"
Battery Capacity 9 Ah
Technical details
Product color Black
Battery
Battery voltage 288 V