Viewsonic VSPF2380 display privacy filters 23.8" Monitor Anti-glare screen protector
Viewsonic VSPF2380. Maximum screen size: 23.8", Suitable for: Monitor, Type: Anti-glare screen protector. Weight: 6.4 oz (181.4 g)
Manufacturer: Viewsonic
SKU: 5295722
Manufacturer part number: VSPF2380
UPC: 0766907880816
Maintain
Privacy
Safeguard
Sensitive Information
Clear,Unobstructed
Images
  • For 23.8" Displays
  • Industry Standard 60-degree Viewing Angles
  • Anti-glare, Anti-reflective Surface
  • Durable Design
Maintain
Privacy
Safeguard
Sensitive Information
Clear,Unobstructed
Images
  • For 23.8" Displays
  • Durable Design
Products specifications
Attribute name Attribute value
Type Anti-glare screen protector
Width 32"
Weight Cisco
Height 11.7"
Design
Suitable for Y
Features
Display filter features Anti-glare, Anti-reflective
Cleaning cloth Yes
Ergonomics
Screen size HxW 11.7 x 20.8"
Maximum screen size 17.6"
Display diagonal (metric) 23.8"
Packaging data
Package weight 25.6 oz
Products specifications
Attribute name Attribute value
Width 32"
Weight Cisco
Height 11.7"
Design
Suitable for Y
Features
Cleaning cloth Yes
Ergonomics
Screen size HxW 11.7 x 20.8"
Maximum screen size 17.6"